Dencrypt na Future Forces 2024 představí své dynamické šifrování
11.10.2024
Průmyslová špionáž se v obchodním světě stává stále větším problémem a nutí společnosti přemýšlet o tom, kdo by mohl odposlouchávat jejich telefonní hovory nebo číst zprávy. Dánská softwarová společnost Dencrypt vyvinula řešení založené na dynamickém šifrování, které zajišťuje bezpečné používání chytrých telefonů a počítačů pro každodenní komunikaci v obchodních, obranných a vládních organizacích. Se zástupci společnosti Dencrypt se budete moci setkat v dánském pavilonu během Future Forces Forum (hala 2, stánek 243).
Odposlouchávání chytrých telefonů a nechtěné sdílení zpráv je rozšířenější, než si mnoho společností a organizací uvědomuje. Dánský národní úřad pro bezpečnost IT, Center for Cybersecurity (CFCS), ve své nejnovější zprávě udává, že hrozba kybernetické špionáže, kyberzločinu a kybernetického aktivismu je v Dánsku a v mnoha evropských zemích velmi vysoká. Jedním z důvodů, proč se Dánsko a další země EU nacházejí ve vysoce rizikové zóně, je jejich zapojení do války na Ukrajině.
"V posledních letech se společnost zaměřuje na hackery, ransomware atd., ale hrozba kybernetické špionáže byla bohužel mnoha společnostmi a organizacemi poněkud přehlížena. Kybernetická špionáž se neustále rozšiřuje a stává se stále větší výzvou pro podniky a organizacem které riskují, že hackeři zajistí jejich cenná data,“ vysvětluje Michael Appelby, obchodní ředitel společnosti Dencrypt.
Dánská společnost Dencrypt vyvíjí bezpečná komunikační řešení pro dánskou armádu, vládu, pro mezinárodní podniky a organizace. Řešení Dencrypt bylo certifikováno pro utajovanou důvěrnou) komunikaci a je používáno mimo jiné armádou, policií a NATO k bezpečnému předávání důležitých a citlivých obchodních informací.
Bezpečná komunikace založená na dynamickém šifrování
Řešením je aplikace založená na takzvaném dynamickém šifrování. Aplikace přidává další vrstvu šifrování, což znemožňuje hackerům proniknout. Díky dynamickému šifrování se algoritmus změní pokaždé, když začne nová konverzace nebo zpráva. Když dva uživatelé komunikují prostřednictvím aplikace Dencrypt Connex, konverzace probíhá prostřednictvím běžného datového připojení, kde je hovor šifrován. Obsah je dešifrován až poté, co se dostane k příjemci. Totéž platí, když si uživatelé posílají zprávy, soubory, dokumenty, fotografie, sdílejí polohu atd. Dynamické šifrování, patentovaná metoda, byla vyvinuta na Dánské technické univerzitě a společnost Dencrypt má výhradní práva k jejímu použití.
"Aplikace usnadňuje organizacím implementaci zabezpečené komunikace, protože se snadno používá na telefonech a počítačích, které zaměstnanci již používají. Zaměstnanci mohou volat, posílat soubory, zprávy a komunikovat přesně tak jako dřív. Nově jsme vyvinuli funkce, které správcům řešení usnadňují protokolování dat, takže například komunikaci zpráv lze bezpečně uložit pro pozdější účely auditu a dokumentování,“ vysvětluje Michael Appelby.
Bezplatné služby Messinger představují bezpečnostní riziko
Během pandemie COVID-19 začalo mnoho lidí pracovat z domova. Tento pracovní trend pokračuje, ale není bez bezpečnostních rizik.
"Mnoho bezplatných služeb, které některé společnosti využívají pro hovory, zprávy atd., nechrání firemní data. Když poskytovatelé tvrdí, že používají šifrování typu end-to-end, často to není zdokumentováno nebo není dostatečně podrobně popsáno. Proto je tyto služby zdarma nejsou vhodnou volbou pro profesionální komunikaci,“ říká Michael Appelby.
Bezpečnostní řešení společnosti Dencrypt využívá šifrování typu end-to-end a jedná se o uzavřený komunikační systém, který lze použít na telefonech iPhone, chytrých telefonech Android, počítačích PC a Mac. Dencrypt nabízí své řešení jako cloudovou službu nebo verzi zabudovanou do firemních systémů.
Kvantová hrozba pro šifrování je skutečná!
Kvantové počítače se svým potenciálem prolomit dnes široce používané šifrovací metody představují významnou hrozbu pro globální bezpečnost dat a komunikace.
Abychom čelili této hrozbě, činí Dencrypt proaktivní kroky. Ve spolupráci s technickou univerzitou v Dánsku (DTU) a dánskou armádou vyvíjí Dencrypt metody kvantově bezpečného šifrování pomocí technologie dynamického šifrování.
"Ve výzkumné spolupráci s DTU jsme pracovali na vývoji šifrovací technologie, která dokáže čelit hrozící hrozbě z kvantových počítačů. Již jsme v procesu implementace jejích částí do našeho řešení, abychom byli vždy napřed před hrozbami," říká Michael Appelby.
Shlédněte video zde. Přečtěte si více na www.dencrypt.dk
-
20.11.2024
The agreement on mutual cooperation with the MoD of the Czech Republic
-
11.11.2024
Join the new initiative to support war veterans DiGiMÁK
-
29.10.2024
Companies of the Czech defence industry from the CSG group presented themselves at the Future Forces Forum 2024 in Prague
-
24.10.2024
Future Forces Forum 2024 - interviews, reports and photo documentation
-
17.10.2024
INNOVATION AWARDS COMPETITION FUTURE FORCES 2024
-
15.10.2024
FUTURE FORCES EXHIBITION & FORUM 2024 to be the largest in its history
-
14.10.2024
Czechoslovak Group is the general partner of the Future Forces Forum and will present the most modern military vehicles and electronic systems
-
14.10.2024
VRGINEERS to exhibit at Future Forces 2024
-
14.10.2024
VOP CZ will present a new hot product and the Bushmaster armoured vehicle at the Future Forces 2024
-
14.10.2024
SAFETY DEVICES International to Exhibit at Future Forces 2024